3DS vs Wii U vs Switch

Łącznie w temacie 12 odpowiedzi.
  • 
    krzywumich
    krzywumich
    Uzytkownik

Witam, mam pytanie – jaką konsolę wybrać?
    3DS ma pełno ciekawych gier i kompatybilność z DSem, ale raczej nie słynie z sandboxów (które bardzo lubię).
    Wii U niedługo umrze, ale czyta gry z Wii (które posiadam) i ma gry typu Watch Dogs czy Deus Ex.
    Switcha prawdę mówiąc umieściłem tu na wszelki wypadek, bo jest okropnie drogi i nie wiadomo czy mu się uda.
    Jeżeli chodzi o Wii U to najbardziej interesuje mnie nowa Zelda.

emczer
    emczer
    Moderator

Cześć.

Wybierz taką, na jaką masz najwięcej pasujących Ci tytułów.

Jesteś przygotowany teoretycznie bardziej, jak 90% osób, które zadaje te pytanie, zdajesz sobie sprawę z kompatybilności wstecznej, etc. – super, masz łatwiej.

Jednak nie licz, że ktoś rzuci Ci dobrą radą, że ten sprzęt najbardziej się opłaca, bo te gry super fajne, bo każdy ma swój gust… A co do słicza, to nikt nie będzie polecać kota w worku. ;)

Tak, że jedziesz z listą gier, które Cię jarają i interesują najbardziej i tę konsolę bierz. Albo dwie.

Jedną powiedzmy radą w sumie posłużę – jak nowa Zelda Cię interesuje, to albo czekasz i z kotem-w-worku-słiczem kupujesz, albo bierzesz na Wii U, gdzie znasz już pełne dobrodziejstwo inwentarza, więcej tam się tytułów raczej nie pojawi. Tak, że ciągnąc ten wątek myślowy dalej – bierz teraz 3DS’a, bo któraś stacjonarka i tak pewnie Ci wpadnie w łapy.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 tygodnie przez emczer emczer.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

krzywumich
    krzywumich
    Uzytkownik

A gdzie można kupić 3DSa albo Wii U w jakiejś sensownej cenie? Co do 3DSa to chciałbym XLkę, niekoniecznie new 3DSa.

krzywumich
    krzywumich
    Uzytkownik

W sumie to pomyślałem o DSi XL. Dużo gier i tańsze, zostanie więcej kasy na Wii U.

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

W sumie to pomyślałem o DSi XL. Dużo gier i tańsze, zostanie więcej kasy na Wii U.

Czy ja wiem czy takie tańsze? W podobnych cenach upolujesz 3DS-a albo 2DS-a. Masa gier z 3DS-a + jeszcze więcej z DS-a.

krzywumich
    krzywumich
    Uzytkownik

2DS nie interesuje mnie, natomiast 3DS tylko w swojej małej wersji, która według mnie ma śmiesznie małe ekrany. Szukam wersji XL.

SebastianL92
    SebastianL92
    Uzytkownik

DSi nie ma specjalnie dużo sensu. Duża biblioteka gier i owszem, ale biorąc 3DSa masz ją jeszcze większą (plus exy tylko cyfrowe, plus gry VC), a i gry już nie są tak drogie jak kiedyś. Jeżeli masz możliwość dopłacenia, to moim zdaniem bierz Nintendo 3DS.

Czy wersja XL czy zwykła – kwestia indywidualna. Sam nigdy nie miałem żadnej konsoli w wersji XL, nadal siedzę na 3DS Classic i nie narzekam na nic.

Tak jak mówi emczer, musisz sam zdecydować co wolisz analizując np. bilbiotekę gier. Być może moje polecanki nieco rozwieją pewne wątpliwości:
    http://sebagra.blogspot.com/p/poradnik-nintendo-wii-u-wii.html
    http://sebagra.blogspot.com/p/poradnik-nintendo-3ds-2ds-ds.html

3DS FC: 0301-9800-4470 | Nintendo ID: SebastianL92 |
    Multiplayer: Mario Kart 7, Pokemon Omega Ruby, Super Smash Bros. 3DS

blackwaterpark
    blackwaterpark
    Uzytkownik

A ja obstaję przy New 3DS = sporo się zyskuje w stosunku do starszej wersji konsoli.

Sent
    Uzytkownik

też podbijam, że new jest lepszy. Ten zestaw ze starym 3dsem i grą był spoko jak ktoś już naprawdę nie miał pieniędzy i nie chciał dopłacać 300 zł, ale tbh wszędzie się on już chyba wyprzedał

krzywumich
    krzywumich
    Uzytkownik

Ja prawdę mówiąc nie mam ochoty dopłacać do tej nowej wersji. Jedyny sensowny exclusive to Xenoblade którego mogę ograć na Wii i w mniejszym stopniu Hyrule Warriors.

mobor
    mobor
    Uzytkownik

No i ostatni Yoshi chodzi w 60fps :)

gnojas
    gnojas
    Uzytkownik

Jeśli 3DSa to tylko old, moim zdaniem nie ma sensu inwestować prawie 1k w new, skoro DS będzie wygaszany. Jeśli nie old 3DS to postawiłbym na switcha. WiiU bym sobie odpuścił.

0705-6956-2967

Łącznie w temacie 12 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie